Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 komanda pabeigusi rakstīt pieteikumu, ko jau 4. aprīlī iesniegs Kultūras ministrijā un jau aktīvi uzsākusi gatavošanos starptautiskās žūrijas vizītei Liepājā, kas norisināsies šī gada 3. maijā.
Astoņu stundu laikā komandai būs uzdevums iepazīstināt žūrijas locekļus ar plašajām Liepājas pilsētas kultūras iespējām, daudzveidīgo māksliniecisko programmu, aizraujošām kultūras un citu aktivitāšu norises vietām, radošiem ļaudīm ne tikai no kultūras, bet arī NVO, izglītības, IT, uzņēmējdarbības, sabiedrības veselības un citām jomām.
Šobrīd notiek aktīvs darbs pie precīza maršruta izstrādes, jo uzdevums ir pilnvērtīgi parādīt pilsētas un apkārtējo novadu plašās un daudzveidīgās kapacitātes iespējas.
Komanda ir patiesi gandarīta par liepājnieku un novadu cilvēku lielo atsaucību un patieso vēlmi iesaistīties, parādot tās plašās un daudzveidīgās iespējas, ko Liepāja kopā ar Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadu spēj piedāvāt.
Jau ziņots, ka konkursa Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 otrās kārtas pieteikums sastāv no atbildēm uz 44 jautājumiem par ilgtermiņa stratēģiju, māksliniecisko programmu un kopējo koncepciju, sabiedrības līdziesaisti, mārketinga aktivitātēm, auditorijas izpēti un finanšu piedāvājumu, aptuveni 100 lappušu apjomā. To publiskos pēc tam, kad ar pieteikumu būs iepazinusies konkursa žūrija. Starptautiskā žūrija 3. maijā viesosies Liepājā, lai klātienē novērtētu komandas darbu un pilsētas un novadu kapacitātes iespējas, 9. maijā Kultūras ministrijā visas trīs pilsētas klātienē aizstāvēs savus pieteikumus.
Konkursa pirmajā kārtā piedalījās deviņas Latvijas pilsētas, otrajā kārtā sacensību par titulu turpina trīs pilsētas – Liepāja, Valmiera un Daugavpils.
Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē izskanēs Ešenvalda, Lūsēna un Kontauta jaundarbi
Atklājot Liepājas 400. jubilejas svinību mēnesi, sestdien, 2025. gada 1. martā plkst. 17.00 Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē notiks garīgās mūzikas koncerts “Caur gaismu nāk un sudrabs top”, kas vienotā svētku programmā klausītājus priecēs ar Liepājas skarto komponistu — Ērika Ešenvalda, Jāņa Lūsēna un Andra Kontauta jaundarbiem — kā arī mūzikas paraugiem no katedrāles vēsturiskā nošu krājuma.