17. septembrī Liepājā viesojās Somijas prezidents Aleksandrs Stubs ar dzīvesbiedri Sūzanu Inesu-Stubu un Liepāja 2027 patrons – Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Vizītē īpaša uzmanība tika veltīta kultūras nozīmei un sadarbībai starp Liepāju un Somiju.
Liepāja jau šobrīd aktīvi sadarbojas ar Somijas pilsētu Oulu, kura 2026. gadā svinēs Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu. Cieša un vērtīga sadarbība ar Oulu2026 komandu notiek gan kultūras profesionāļu, gan citu nozares ekspertu vidū, un tā kalpo kā svarīgs pamats Liepājas gatavošanās procesam 2027. gadam. Arī tikšanās laikā dalījāmies pieredzē un ar atzinību novērtējām paveikto un gaidāmos projektus.
Jau nākamgad Liepāja būs pārstāvēta Oulu2026 atklāšanas notikumos, kas notiks 2026. gada janvārī Oulu pilsētas centrā. Tas būs spēcīgs apliecinājums mūsu kopīgajai Eiropas kultūras telpai un draudzībai.
Prezidenta kundze Sūzana Inesa-Stuba iepazinās ar Svētās Trīsvienības katedrāles, Amatnieku nama un Hoijeres kundzes viesu nama bagātībām, pati izmēģināja aušanu stellēs un ar lielu sajūsmu izzināja Liepājas amatniecības mantojumu. Viņa atzina, ka augstu novērtē saglabātās tradīcijas, kas piešķir Liepājai īpašu šarmu.
Mēs lepojamies, ka Liepāja ar savu radošo spēku kļūst par daļu no plašākas Eiropas kultūras kopienas, stiprinot sadarbību ar Somiju ceļā uz 2027. gadu!