

Piektdien, 30. jūnijā, pulksten 17.00 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 notiks Latvijā pirmā fotoalbuma ar papildināto realitāti “Pastaiga pa skaisto Liepāju. Uzplaukums” atvēršana.
Albumu izdevusi biedrība “Liepāja 400”. Tas ir kā turpinājums pirms diviem gadiem izdotai populārai grāmatai “Pastaiga pa skaisto Liepāju”, kas ieguva Liepājas kultūras gada balvu.
Jaunajā izdevumā ietvertas vairāk nekā 200 īpaši atlasītas un apstrādātas bildes no Liepājas par periodu pirms I pasaules kara. 70 no tām ir apskatāmas papildinātajā realitātē. Tas nozīmē to, ka lejuplādējot aplikāciju “Old Libau”, atverot to un pieliekot pie attiecīgajiem attēliem grāmatā, varēs redzēt, kā šī vieta izskatās mūsdienās. Atšķirībā no pirmā, šis būs krāsains izdevums.
“Pastaiga pa skaisto Liepāju. Uzplaukums” tapšanas projektu vadīja Andris Ivanovs un Kaspars Migla, sadarbībā ar Liepājas muzeja direktori Daci Kārklu. Papildināto realitāti un aplikāciju izveidoja Digitālo inovāciju parks ar Agati Ambulti priekšgalā, savukārt senās Liepājas saskaņu ar mūsdienu pilsētu koordinēja un vadīja Gints Egliņš.


Tartu un Liepājas jaunie mūziķi koncertprogrammā sveic Liepāju 400 gadu dzimšanas dienā
8. aprīlī Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē skanēja īpašs koncerts, kurā satikās divas Eiropas kultūras galvaspilsētas – Liepāja 2027 un Tartu 2024. Jaunie mūziķi no Liepājas Karostas mūzikas skolas un Tartu novada mūzikas skolas vienojās muzikālā sveicienā Liepājai, turpinot pilsētas 400 gadu svinības.

Meistarklasē satiekas jaunieši no divām kultūras galvaspilsētām — Tartu un Liepājas
Liepājas Karostas mūzikas skolas un Tartu novada mūzikas skolas audzēkņi kopā ar tautas mūzikas un improvizācijas meistari Julgī Stalti gatavojās koncertam “Gavilē Liepāja! Tartu un Liepājas jauno mūziķu sveiciens Liepājas 400 gadu dzimšanas dienā”