Liepājas skolās turpina iepazīt laikmetīgās mākslas dažādību

12. novembris, 2025

No 3. līdz 8. novembrim Liepājas Piemares pamatskolā turpinājās projekta “CreArt laikmetīgā māksla skolās” nodarbības. Kopā ar mākslinieci Maiju Demiteri skolēni praktiski iepazina fotogrāfiju, digitālo attēlu apstrādi un drukas tehnikas.

Tika apgūts, kā digitāli apstrādāt fotogrāfijas, veidot kompozīcijas ar grafiskajiem elementiem un apvienot tās ar manuālām drukas metodēm, radot kanvas darbus. Nodarbības tika organizētas ar mērķi attīstīt skolēnu vizuālo domāšanu, iedrošināt viņus eksperimentēt ar dažādiem materiāliem un tehnoloģijām, kā arī meklēt savu vizuālo izteiksmi.

Projekts “CreArt laikmetīgā māksla skolās” Liepājā turpināsies arī 2026. gadā, katrā semestrī uz Liepājas skolām aicinot dažādu nozaru māksliniekus. Vienā kalendārajā gadā tiek iesaistītas sešas skolas.

“CreArt laikmetīgā māksla skolās” ir viena no “Radošā Eiropa” projekta CreArt 3.0 aktivitātēm. Projekts tiek īstenots ar ES Radošā Eiropa programmas CreArt 3.0 #STRINGING_TOGETHER atbalstu. Nodibinājums “Nodibinājums Liepāja 2027” ir projekta partneris.